Felhasználók: 0

Nyitólap » Cikkek » MECCS ELEMZÉS

FSE - JSE: 13-2

FSE - JSE 13-2

Érdekes meccsnek ígérkezett az FSE - Jászszentlászló mérkőzés a Megye III Keleti csoportjának XIX. fordulójában. A felek már találkoztak az ősszel, a most vendégeskedő JSE pedig 3-1-re nyert az akkoriban mély hullámvölgyöt megjáró csapat ellen. Ezek a találkozok rendre parázs, de nem sportszerűtlen rangadók szoktak lenni. A vereségért revanzsra készült a sárga-kék egyesület.

A meccset meghatározó momentum volt, hogy az első percben egy teljesen veszélytelen labdát a vendégek játékosa elegánsan, sarokkal továbbított a szögletzászlónál, csak az érdemeit csökkenti, hogy mindezt tette Pöszmet András elé, aki a hazaiak jobb hátvédje. A váratlan lehetőséget kihasználva passzolt Samu Attila elé, aki hűen magához, az egyik védő testét kihasználva a mandinerezte be a zsugát a kapuba. Pár perccel később Fodor Ferenc értékesített egy jogosan megítélt büntetőt. A következő gólt Kovács Gergely szerezte, így növelve tovább a hazai csapat előnyét. Már szinte elkönyvelte mindenki a győzelmet, amikor egy vitatható szituáció után kezezés miatt a hazai kapu előtti tizenegyes pontra mutatott a bíró. A vendégek éltek a lehetőséggel és szépítettek, 3-1. A meccs képét viszont nem változtatta meg, a hazaiak tovább növelték előnyüket, amire már csak egy vendég válasz érkezett a második félidőben, azt is újra büntetőből érték el. Érdekesség, hogy az elmúlt két meccsen 4 tizenegyest ítéltek meg az FSE ellen, ami közel sem mondható átlagosnak.

A második félidei játékot még a vendégek is csak szemmel követték, ennek következtében alakulhatott ki a 13 - 2-es végeredmény. Fodor Ferenc végül mesterhármast jegyzett a mérkőzésen, ami a mostanában a gólokkal hadilábon álló középpályásnak valószínűleg jól hat majd a további teljesítményére. A játékos-edző Samu Attila duplázott, csak úgy mint Eszenyi István, aki nagyon jól teljesített a mérkőzésen. Kettőt gólt szerzett még két, csereként beállt játékos is, Kürtösi Zoltán egyébiránt egy remek átemelős gólt is szerzett egy nagyszerű kiugratás után, míg Pálnok László egy jól irányzott lövés után egy fejessel is betalált a hálóba. A meccs egyik szimbolikus értékű gólja a csapatkapitány, Pöszmet Zoltán gólja lehetne: a hazai középpályás nagyszerű csellel tört be a tizenhatoson belülre majd helyezett nagyon higgadtan és pontosan a hosszú alsóba. Érdemeit nem csökkenti, de tény, hogy a vendégek végig nézték, ahogy a tizenhatoson jól átgondolja a "hogyan továbbot", majd hajtotta végre azt nagyszerűen. A mérkőzésről is leginkább ez mondható el: a sárga-kékek megérdemelten, néhol látványosan játszva verték meg nagyarányban a vendégeket, akik viszont nagy erőfeszítéséket inkább a reklamálásra fordítottak a játék helyett...

A következő fordulóban Kiskunmajsára látogat majd az FSE, ami a listavezető ellen nem sok jót ígér, de ahogy a jászszentlászlóiak se gondolták, hogy tizenhárom kapott góllal térnek haza, úgy a Fülöpjakab is okozhat meglepetést a bajnok aspiráns vendégeként.

Kategória: MECCS ELEMZÉS | Hozzáadta: albandee (2011-05-05)
Megtekintések száma: 570 | Helyezés: 3.0/1